Sdílet s přáteli:

Svařovací stroj Sigma Galaxy 500 MIGATRONIC

Značka MIGATRONIC
Kód produktu 79541555
Dostupnost na dotaz
Cena s DPH na dotaz
Svařovací stroj Sigma Galaxy 500
Sigma Galaxy 500

MIG / MAG, MMA - IAC, IGC, SYNERGIC, PULSE, AUTOMATION

Sigma Galaxy - jednoduchost ve spojení s nejmodernější technologií. Svařovací stroje Sigma Galaxy jsou výsledkem nejnovějšího vývoje v oboru technologie svařování. Tyto vysoce technicky vyspělé stroje, které byly vyvinuty ve spolupráci s vysokoškolskými odborníky i uživateli z celého světa a které se vyznačují svébytným průmyslovým designem, dokáží samy optimalizovat svůj provoz, a umožňují tak svářeči, aby se soustředil na odvedení dokonalé řemeslné práce.

Bohaté funkční vybavení

Svařovací stroje Sigma Galaxy jsou vybaveny všemi osvědčenými funkcemi převzatými z řadySigma2, které jsou rozšířeny o další inteligentní funkce dostupné prostřednictvím programovatelných tlačítek na ovládacím panelu; svařování impulzní i běžnou metodou MIG/MAG, která je založena na nejnovějších poznatcích o fyzikálních vlastnostech elektrického oblouku, je podporováno třemi programovými sadami: Standard, Standard Plus a nově vyvinutou sadou IAC™, která zahrnuje programy pro svařování nízkouhlíkových a nerezavějících ocelí.Svařovací stroje Sigma Galaxy jsou mimořádně vhodné také pro robotizovaná svářecí pracoviště.

Digitální paměť v řídicí jednotce Migatronic MJC™
Nově vyvinutá řídicí jednotka MJC™ (Miga Job Control) umožňuje svářečům ukládat do paměti až 200 individuálních nastavení svářecích operací (jobů), přičemž společně s každou takto uloženou operací lze navíc uložit devět nastavení parametrů (sekvencí), což znamená, že do paměti řídicí jednotky svářečky Galaxy je možno uložit až 1 800 nastavení.

Nižší příkon – menší vliv na životní prostředí

Svařovací stroj Sigma Galaxy je zelený nejen zvenčí. Nejvyspělejší technologie, kterou je vybavený, umožňuje i navzdory vysokému výkonu dosažení příkonu, který je mnohem nižší než u svářeček vybavených tradiční technologií.

Inteligentní řízení oblouku IAC™ provádí automatické seřízení oblouku až 50 000krát za sekundu …

Funkce inteligentního řízení oblouku IAC™, kterou mohou být vybaveny stroje Sigma Galaxy 300 a 400, umožňuje použití zcela nového inteligentního a adaptivního způsobu řízení postupu svařování krátkým obloukem, během kterého automaticky reaguje na veškeré změny v oblasti roztaveného svarového kovu. Výsledkem je naprosto stabilní a přesně zaměřený krátký oblouk, menší tepelně ovlivněná zóna svaru, menší míra deformace materiálu a nižší příkon.

IAC™ zvyšuje rychlost svařování při svislém provařování kořenových vrstev prováděném směrem shora dolů.

IAC™ zaznamenává každý jednotlivý svařovací cyklus a 50 000 krát za sekundu přizpůsobuje oblouk. Výkonný počítač, kterým je stroj Sigma Galaxy vybavený, průběžně předpovídá průběh svařovacího procesu v intervalu příštích několika milisekund, což umožňuje funkci IAC™ dle potřeby regulovat dodávané množství energie.

Softwarové sady zahrnující funkci inteligentního řízení oblouku IAC™ jsou určeny pro svařování nízkouhlíkových a nerezavějících ocelí.

MigaLOG™ pro snadné shromažďování údajů o procesu svařování přímo ze Sigmy Galaxy

Nově vyvinutý software Migatronic MigaLOG™ umožňuje snadné shromažďování údajů o procesu svařování pro potřeby přípravy technologických prostupů a následných kontrol dodržování požadovaných parametrů.

Také poskytuje platné hodnoty pro dokumentaci procesu a umožňuje snadné ověřování jejich souladu s technickými předpisy, např. normami EN stanovenými pro svařování.

Software MigaLOG™ splňuje požadavky normy EN 1090 týkající se platných údajů o proudu, napětí a rychlosti podávání svařovacího drátu. Software MigaLOG™ navíc poskytuje i údaje o vneseném teple dle normy EN 1011 a údaje o spotřebě času, plynu a drátu pro každý svar. Tyto údaje mohou být snadno použity k sestavování cenových nabídek a k výpočtům efektivity procesu a potřeby času a jednotlivé výrobky.

IGC® Inteligentní regulace plynu – optimalizuje průtok plynu v závislosti na parametrech procesu a snižuje tím jeho spotřebu
Inteligentní regulací plynu IGC® jsou standardně vybaveny všechny stroje řady Sigma Galaxy; tato dynamická regulace průtoku plynu umožňuje sledování spotřeby plynu a dosažení optimální úrovně provozní bezpečnosti. Při použití funkce IGC® lze dosáhnout i 50% úspory plynu a úměrně tomu i snížení počtu výměn tlakových lahví s plynem, což přispívá ke zvýšení hospodárnosti, ochrany životního prostředí a efektivity.

Od samotného začátku svařovacího postupu zabraňuje funkce IGC® nadměrné spotřebě plynu tím, že nastavuje správný průtok i pro zapálení oblouku. Funkce IGC® přebírá kontrolu nad postupem ihned po vytvoření roztaveného svarového kovu a zajišťuje značné úspory díky řízené spotřebě plynu, která je neustále optimalizována podle aktuální potřeby.

„Sledování plynu“ – další přínos funkce IGC®

Funkce IGC® slouží také jako účinný „monitor plynu“, který automaticky zastavuje proces svařování v případě nedostatečného přívodu plynu.  
Napájecí napětí 50/60 Hz [V]3x400
Jištění - pomalé [A]32
Max. napájecí proud [A]19,3
Svařovací proud [A]15 - 300
Napětí naprázdno [V]78,95
Svařovací proud [X=100%]475
Svařovací proud [X=60%]500
Účiník cosφ0,9
KrytíIP 23
NormyEC60974 -1, - 2, - 5, EN/IEC60974 -10
Rozměry D x Š x V [mm]906 x 524 x 925
Hmotnost [kg]60
zpět